GOPR OTRZYMAŁ DRONA DJI

2023-03-16 Podziel się artykułem ze znajomymi:

Podhalańska grupa Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego otrzymała od firmy CISCO Kraków drona DJI Matrice 30T. Otrzymany sprzęt z pewnością przyda się podczas akcji ratowniczych jednostki. Dzięki dużej mobilności i kamerom umożliwia również bardzo skuteczne prowadzenie akcji poszukiwawczych. GOPR otrzymał drona 10 marca.

DJI Matrice 30T został wyposażony w trzy kamery, w tym kamerę termowizyjną. Czas lotu statku przekracza 40 minut, a maksymalna wysokość to aż 7 000 metrów. Największa możliwa prędkość osiągana przez dron to 23 m/s. To wszystko jest zabezpieczone przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, Matrice 30T spełnia normę IP 55, co w praktyce oznacza prawie pełną pyłoszczelność i pełną wodoszczelność urządzenia, do tego zakres temperatury, w której statek może pracować wacha się od +50 do -20 °C.

Bezzałogowe statki powietrzne już teraz spełniają ogromną rolę w ratowaniu ludzkiego życia, szczególnie w miejscach trudno dostępnych, o czym można przeczytać na naszej stronie [link: https://prawodronow.pl/ratownicy-topr-wykorzystali-dron-w-akcji-ratunkowej]. Dron Matrice 30T z pewnością przyda się Podhalańskiej grupie GOPR-u i przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa w polskich górach.

Strona jest prowadzona w ramach Programu Ministerstwa Edukacji i Nauki - Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

Projekt jest wykonywany przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Nazwa Projektu: Prawo nowych technologii - drony, elektromobilność. Innowacja, rozwój, bezpieczeństwo.

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyjęty do finansowania w drodze konkursu ogłoszonego w dniu 8 marca 2021 r. przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu "Społeczna odpowiedzialność nauki".

Wartość dofinansowania: 235 087,00 zł. Całkowity koszt Projektu: 265.087,00 zł.

Celem projektu jest popularyzacja badań naukowych w zakresie prawa nowych technologii poprzez upowszechnienie wiedzy na temat regulacji prawnych odnoszących się do bezzałogowych statków powietrznych – dronów – w szczególności ich eksploatacji, projektowania, obowiązków operatorów i pilotów oraz wiedzy na temat obowiązków podmiotów publicznych w zakresie elektromobilności i mechanizmów wsparcia użytkowników.

Kierownik projektu: dr Maciej Szmigiero

Informacje

Prawo nowych technologii - drony, elektromobilność. Innowacja, rozwój, bezpieczeństwo.

Skontaktuj się z nami: m.szmigiero@uksw.edu.pl

Social Media