IZERA POWSTANIE PRZY WSPÓŁPRACY Z CHINAMI

2022-11-18 Podziel się artykułem ze znajomymi:
Zdjęcie ze strony izera.pl

Wizja pierwszego polskiego samochodu elektrycznego, coraz bardziej się konkretyzuje. ElectroMobility Poland – spółka która zajmuje się budową Izery – podpisała z chińską grupą motoryzacyjną Geely umowę licencyjną na platformę SEA, na której ma powstać polski samochód.

Platforma, która ma być użyta do produkcji Izery jest nowoczesna i uniwersalna, dedykowana specjalnie do aut elektrycznych, ponad to umożliwia budowę pojazdów różnej wielkości, więc prawdopodobnie będzie ona podstawą wszystkich trzech planowanych modeli samochodu.

– Możliwości techniczne, jakie daje wybrana technologia w obszarach: driving performance, driving assistance, innowacyjne systemy w zakresie wsparcia kierowcy, ergonomia wnętrza, a także przestronność i możliwość aranżacji przestrzeni pozwolą konkurować Izerze z liderami rynku – mówi Łukasz Maliczenko, dyrektor ds. rozwoju produktu w ElectroMobility Poland.

Strona jest prowadzona w ramach Programu Ministerstwa Edukacji i Nauki - Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

Projekt jest wykonywany przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Nazwa Projektu: Prawo nowych technologii - drony, elektromobilność. Innowacja, rozwój, bezpieczeństwo.

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyjęty do finansowania w drodze konkursu ogłoszonego w dniu 8 marca 2021 r. przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu "Społeczna odpowiedzialność nauki".

Wartość dofinansowania: 235 087,00 zł. Całkowity koszt Projektu: 265.087,00 zł.

Celem projektu jest popularyzacja badań naukowych w zakresie prawa nowych technologii poprzez upowszechnienie wiedzy na temat regulacji prawnych odnoszących się do bezzałogowych statków powietrznych – dronów – w szczególności ich eksploatacji, projektowania, obowiązków operatorów i pilotów oraz wiedzy na temat obowiązków podmiotów publicznych w zakresie elektromobilności i mechanizmów wsparcia użytkowników.

Kierownik projektu: dr Maciej Szmigiero

Informacje

Prawo nowych technologii - drony, elektromobilność. Innowacja, rozwój, bezpieczeństwo.

Skontaktuj się z nami: m.szmigiero@uksw.edu.pl

Social Media