„Trzeci wymiar miast” w Katowicach. Wydarzenie GZM

2022-06-28 Podziel się artykułem ze znajomymi:

29 czerwca 2022 r. na lotnisku Muchowiec w Katowicach odbył się „Trzeci Wymiar Miast”, wydarzenie, podczas którego można było zapoznać się różnymi zastosowaniami bezzałogowych statków powietrznych oraz wziąć udział w licznych panelach dyskusyjnych poświęconych zagadnieniom dronów. Organizatorzy zaprosili wielu gości, zarówno z Polski jak i z zagranicy. Podczas spotkań z ekspertami, słuchacze będą mogli poszerzyć swoje horyzonty z zakresu Search and Rescue oraz możliwości wykorzystania dronów do ochrony środowiska.

W trakcie trwania wydarzenia zostanie także rozstrzygnięty międzynarodowy konkurs technologiczny – Droniada GZM.

Droniada to projekt Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – konkursu dla miłośników nowoczesnych technologii. Możliwość udziału w rywalizacji jest otwarty dla każdego, kto fascynuje się techniką cyfrową i robotyką. To kolejna edycja projektu, który organizowany jest od 2014 roku.

Podczas wydarzenia przeprowadzono także inscenizację akcji ratunkowej. Ma ona polegać na ukazaniu, w jaki sposób można odnaleźć osobę zaginioną za pomocą dronów wyposażonych w kamerę termowizyjną.

Wydarzenie zostanie urozmaicone o pokazy firm, podmiotów publicznych i organizacji pozarządowych z branży technologicznej, między innymi Spartaqs, ILOT, Aeromind, Under Ant, BZB UAS, Sopockie WOPR, Flytronic, Farada, DRON.edu.pl, Dronpol, Aviation Project, Politechnika Śląska, GREY Megadron, LTA Design.

Strona jest prowadzona w ramach Programu Ministerstwa Edukacji i Nauki - Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

Projekt jest wykonywany przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Nazwa Projektu: Prawo nowych technologii - drony, elektromobilność. Innowacja, rozwój, bezpieczeństwo.

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyjęty do finansowania w drodze konkursu ogłoszonego w dniu 8 marca 2021 r. przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu "Społeczna odpowiedzialność nauki".

Wartość dofinansowania: 235 087,00 zł. Całkowity koszt Projektu: 265.087,00 zł.

Celem projektu jest popularyzacja badań naukowych w zakresie prawa nowych technologii poprzez upowszechnienie wiedzy na temat regulacji prawnych odnoszących się do bezzałogowych statków powietrznych – dronów – w szczególności ich eksploatacji, projektowania, obowiązków operatorów i pilotów oraz wiedzy na temat obowiązków podmiotów publicznych w zakresie elektromobilności i mechanizmów wsparcia użytkowników.

Kierownik projektu: dr Maciej Szmigiero

Informacje

Prawo nowych technologii - drony, elektromobilność. Innowacja, rozwój, bezpieczeństwo.

Skontaktuj się z nami: m.szmigiero@uksw.edu.pl

Social Media