KOLEJNE BAYRAKTARY W POLSCE

2023-04-18 Podziel się artykułem ze znajomymi:
Ministerstwo Obrony Narodowej

Do Polskich Sił Zbrojnych trafiła kolejna dostawa tureckich dronów Bayraktar TB2. Bezzałogowce przeznaczone są do misji obserwacyjno-patrolowych i bojowych. Dostawy bezzałogowców jest realizowana w ramach umowy podpisanej w maju 2021 r. na dostawę czterech zestawów, w skład których wchodzą drony (6 sztuk w każdym zestawie), stacje kontroli, symulatory, części zamienne oraz pociski. Wartość całego zamówienia wynosi 270 mln dolarów.

„Kolejne Bayraktary trafiły do Wojska Polskiego. Właśnie pozytywnie zakończyły się testy sprawdzające dronów, które zostały przeprowadzone w 12 Bazie Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu. Pierwszy zestaw został dostarczony w październiku 2022 r.” – poinformował na Twitterze minister MON Mariusz Błaszczak.

Strona jest prowadzona w ramach Programu Ministerstwa Edukacji i Nauki - Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

Projekt jest wykonywany przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Nazwa Projektu: Prawo nowych technologii - drony, elektromobilność. Innowacja, rozwój, bezpieczeństwo.

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyjęty do finansowania w drodze konkursu ogłoszonego w dniu 8 marca 2021 r. przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu "Społeczna odpowiedzialność nauki".

Wartość dofinansowania: 235 087,00 zł. Całkowity koszt Projektu: 265.087,00 zł.

Celem projektu jest popularyzacja badań naukowych w zakresie prawa nowych technologii poprzez upowszechnienie wiedzy na temat regulacji prawnych odnoszących się do bezzałogowych statków powietrznych – dronów – w szczególności ich eksploatacji, projektowania, obowiązków operatorów i pilotów oraz wiedzy na temat obowiązków podmiotów publicznych w zakresie elektromobilności i mechanizmów wsparcia użytkowników.

Kierownik projektu: dr Maciej Szmigiero

Informacje

Prawo nowych technologii - drony, elektromobilność. Innowacja, rozwój, bezpieczeństwo.

Skontaktuj się z nami: m.szmigiero@uksw.edu.pl

Social Media