ZBIÓRKA NA BAYRAKTARA TB2 DLA UKRAINY ZAKOŃCZONA SUKCESEM

2022-08-05 Podziel się artykułem ze znajomymi:

Rekordowo wysokie wsparcie finansowe zdobyła akcja prowadzona na portalu zrzutka.pl. Z inicjatywą rozpoczęcia zbiórki wystąpił Sławomir Sierakowski, publicysta Krytyki Politycznej, który głośno wspiera naszego wschodniego sąsiada w związku z rosyjską agresją. Dzięki wielu wpłatom udało się uzbierać kwotę przekraczającą 24,5 mln złotych, jednak ostatecznie, za sprawą działań firmy Bayakar Makina, pieniądze te w całości trafią do ukraińskich organizacji charytatywnych. Turecki producent bezzałogowych statków powietrznych ogłosił, że przekaże ukraińskiej armii jeden egzemplarz Bayraktara TB2 nieodpłatnie, żeby zebrana kwota mogła w całości zostać spożytkowana na cele dobroczynne.
Jak możemy wyczytać w oficjalnym piśmie firmy, „W świetle prowadzonej kampanii, zapewnimy mieszkańcom Ukrainy Bayraktar TB2, aby mogli lepiej chronić swoją ojczyznę. I będziemy nadzorować alokację funduszy młodzieżowych przez ukraińskie organizacje charytatywne na cele, które ostatecznie wzmocnią Ukrainę”.

Bayraktara TB2 to specjalistyczny dron bojowy, zdolny do utrzymywania się w powietrzu nawet do 27 godzin. Obecnie sprzęt ten jest szeroko wykorzystywany w działaniach wojskowych na całym świecie, między innymi do celów wywiadowczych i obserwacyjnych.

Strona jest prowadzona w ramach Programu Ministerstwa Edukacji i Nauki - Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

Projekt jest wykonywany przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Nazwa Projektu: Prawo nowych technologii - drony, elektromobilność. Innowacja, rozwój, bezpieczeństwo.

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyjęty do finansowania w drodze konkursu ogłoszonego w dniu 8 marca 2021 r. przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu "Społeczna odpowiedzialność nauki".

Wartość dofinansowania: 235 087,00 zł. Całkowity koszt Projektu: 265.087,00 zł.

Celem projektu jest popularyzacja badań naukowych w zakresie prawa nowych technologii poprzez upowszechnienie wiedzy na temat regulacji prawnych odnoszących się do bezzałogowych statków powietrznych – dronów – w szczególności ich eksploatacji, projektowania, obowiązków operatorów i pilotów oraz wiedzy na temat obowiązków podmiotów publicznych w zakresie elektromobilności i mechanizmów wsparcia użytkowników.

Kierownik projektu: dr Maciej Szmigiero

Informacje

Prawo nowych technologii - drony, elektromobilność. Innowacja, rozwój, bezpieczeństwo.

Skontaktuj się z nami: m.szmigiero@uksw.edu.pl

Social Media