DJI MAVIC 3 OTRZYMAŁ CERTYFIKAT C1

2022-12-10 Podziel się artykułem ze znajomymi:

Autor: HKesteloo

Dron DJI Mavic 3 jako pierwszy otrzymał certyfikat C1, zgodny z nowymi przepisami UE w sprawie bezzałogowych statków powietrznych. Dzięki certyfikatowi piloci będą mieli łatwiejszy dostęp do uzyskania uprawnień na pilotaż urządzenia. Nowi nabywcy drona Mavic 3 – oraz obecni posiadacze, po dokonaniu aktualizacji – będą mogli latać dronem w kategorii otwartej A1. Bez certyfikatu wymaganą dla bezzałogowca DJI kategorią byłaby A2, która wymaga dużo bardziej skomplikowanego procesu uzyskania kategorii.

Uzyskanie certyfikatu było możliwe, dzięki wprowadzeniu szeregu zmian w oprogramowaniu, ulepszających parametry bezpieczeństwa Mavic 3. Certyfikat C1 został przyznany przez TÜV Rheinland, profesjonalną i powszechnie cenioną jednostkę certyfikującą.

Strona jest prowadzona w ramach Programu Ministerstwa Edukacji i Nauki - Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

Projekt jest wykonywany przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Nazwa Projektu: Prawo nowych technologii - drony, elektromobilność. Innowacja, rozwój, bezpieczeństwo.

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyjęty do finansowania w drodze konkursu ogłoszonego w dniu 8 marca 2021 r. przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu "Społeczna odpowiedzialność nauki".

Wartość dofinansowania: 235 087,00 zł. Całkowity koszt Projektu: 265.087,00 zł.

Celem projektu jest popularyzacja badań naukowych w zakresie prawa nowych technologii poprzez upowszechnienie wiedzy na temat regulacji prawnych odnoszących się do bezzałogowych statków powietrznych – dronów – w szczególności ich eksploatacji, projektowania, obowiązków operatorów i pilotów oraz wiedzy na temat obowiązków podmiotów publicznych w zakresie elektromobilności i mechanizmów wsparcia użytkowników.

Kierownik projektu: dr Maciej Szmigiero

Informacje

Prawo nowych technologii - drony, elektromobilność. Innowacja, rozwój, bezpieczeństwo.

Skontaktuj się z nami: m.szmigiero@uksw.edu.pl

Social Media