NISSAN WYCOFUJE SIĘ Z ROSJI

2022-10-21 Podziel się artykułem ze znajomymi:

Japoński koncern motoryzacyjny Nissan, podjął decyzję o wycofaniu się z rosyjskiego rynku. Firma sprzedaje wszystkie swoje aktywa wraz z Fabryką w Sankt-Petresburgu i centrum marketingowym w Moskwie. Decyzja jest spowodowana tym, że już od marca została wstrzymana działalność koncernu ze względu na przerwanie łańcuchów dostaw.

Cała transakcja ma wynieść tylko 1 euro, Nissan jednak może odkupić firmę w przeciągu 6 lat od zawarcia umowy, ponadto nowy właściciel ma zagwarantować 12 miesięcy okresu ochronny zatrudnienia dla tamtejszych pracowników. Szacuje się, że cała potencjalna strata Nissana z wycofania się z rosyjskiego rynku wyniesie 3,5 mld dolarów. Zarząd firmy uważa, że mimo wszystko uda im się osiągnąć założone cele biznesowe.

– W imieniu Nissana dziękuję naszym rosyjskim kolegom za ich wieloletni wkład w biznes. Chociaż nie możemy kontynuować działalności na rynku, znaleźliśmy najlepsze możliwe rozwiązanie, aby wesprzeć naszych pracowników – informuje prezes Nissana, Makoto Uchida.

Strona jest prowadzona w ramach Programu Ministerstwa Edukacji i Nauki - Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

Projekt jest wykonywany przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Nazwa Projektu: Prawo nowych technologii - drony, elektromobilność. Innowacja, rozwój, bezpieczeństwo.

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyjęty do finansowania w drodze konkursu ogłoszonego w dniu 8 marca 2021 r. przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu "Społeczna odpowiedzialność nauki".

Wartość dofinansowania: 235 087,00 zł. Całkowity koszt Projektu: 265.087,00 zł.

Celem projektu jest popularyzacja badań naukowych w zakresie prawa nowych technologii poprzez upowszechnienie wiedzy na temat regulacji prawnych odnoszących się do bezzałogowych statków powietrznych – dronów – w szczególności ich eksploatacji, projektowania, obowiązków operatorów i pilotów oraz wiedzy na temat obowiązków podmiotów publicznych w zakresie elektromobilności i mechanizmów wsparcia użytkowników.

Kierownik projektu: dr Maciej Szmigiero

Informacje

Prawo nowych technologii - drony, elektromobilność. Innowacja, rozwój, bezpieczeństwo.

Skontaktuj się z nami: m.szmigiero@uksw.edu.pl

Social Media