W TORUNIU ODBYŁA SIĘ 7. EDYCJA DRONETECH WORLD MEETING

2022-11-05 Podziel się artykułem ze znajomymi:
Infografika ze strony dronetech-poland.com

Niedawno, bo w dniach 3 – 4 listopada odbyła się 7. Edycja DroneTech World Meeting. Wydarzenie to skupia wokół siebie ekspertów i amatorów bezzałogowych statków powietrznych, którzy poszerzają swoją wiedzę poprzez pokazy, panele dyskusyjne oraz konferencje dobrym miejscem, żeby zaprezentować nowości jest odbywająca się w tym czasie giełda komercyjna dla producentów dronów.

Odbywające się targi były świetną okazją na zaktualizowanie swojej wiedzy i zapoznania się z najnowszymi trendami w branży. Można było zagłębić się w takie dziedziny wykorzystywania dronów jak transport, energetyka, ochrona środowiska, obronność i wiele innych, jak widać możliwości wykorzystania dronów jest sporo. Cały event odbył się w toruńskim Hotelu Copernicus, a wstęp był wolny.

Strona jest prowadzona w ramach Programu Ministerstwa Edukacji i Nauki - Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

Projekt jest wykonywany przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Nazwa Projektu: Prawo nowych technologii - drony, elektromobilność. Innowacja, rozwój, bezpieczeństwo.

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyjęty do finansowania w drodze konkursu ogłoszonego w dniu 8 marca 2021 r. przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu "Społeczna odpowiedzialność nauki".

Wartość dofinansowania: 235 087,00 zł. Całkowity koszt Projektu: 265.087,00 zł.

Celem projektu jest popularyzacja badań naukowych w zakresie prawa nowych technologii poprzez upowszechnienie wiedzy na temat regulacji prawnych odnoszących się do bezzałogowych statków powietrznych – dronów – w szczególności ich eksploatacji, projektowania, obowiązków operatorów i pilotów oraz wiedzy na temat obowiązków podmiotów publicznych w zakresie elektromobilności i mechanizmów wsparcia użytkowników.

Kierownik projektu: dr Maciej Szmigiero

Informacje

Prawo nowych technologii - drony, elektromobilność. Innowacja, rozwój, bezpieczeństwo.

Skontaktuj się z nami: m.szmigiero@uksw.edu.pl

Social Media