MINISTERSTWO KLIMATU I ŚRODOWISKA STAWIA NA ELEKTROMOBILNOŚĆ

2023-02-04 Podziel się artykułem ze znajomymi:

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało, o spotkaniu wiceministra Ireneusza Zyski z przedstawicielami fabryki koncernu Stellantis w Gliwicach.

„W tej chwili poprzez wiele działań legislacyjnych i wsparcie finansowe koncentrujemy się na rozwoju odnawialnych źródeł energii i elektromobilności. Rząd wkrótce sfinalizuje prace nad regulacją linii bezpośredniej i nowelizacją ustawy o OZE” – stwierdził podczas spotkania wiceminister i pełnomocnik rządu ds. rozwoju OZE Ireneusz Zyska.

Rozwój elektromobilności to jedna z kluczowych inwestycji, o istotnym znaczeniu dla gospodarki, klimatu i zdrowia publicznego, dlatego jak wskazuje Ministerstwo w zamieszczonej informacji jest to jeden z priorytetów Rządu, który wydać w najbliższych latach 5 mld zł na programy wsparcia, skierowane na dofinansowanie autobusów elektrycznych dla samorządów, budowę infrastruktury i zakup lub leasing aut elektrycznych.

Strona jest prowadzona w ramach Programu Ministerstwa Edukacji i Nauki - Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

Projekt jest wykonywany przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Nazwa Projektu: Prawo nowych technologii - drony, elektromobilność. Innowacja, rozwój, bezpieczeństwo.

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyjęty do finansowania w drodze konkursu ogłoszonego w dniu 8 marca 2021 r. przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu "Społeczna odpowiedzialność nauki".

Wartość dofinansowania: 235 087,00 zł. Całkowity koszt Projektu: 265.087,00 zł.

Celem projektu jest popularyzacja badań naukowych w zakresie prawa nowych technologii poprzez upowszechnienie wiedzy na temat regulacji prawnych odnoszących się do bezzałogowych statków powietrznych – dronów – w szczególności ich eksploatacji, projektowania, obowiązków operatorów i pilotów oraz wiedzy na temat obowiązków podmiotów publicznych w zakresie elektromobilności i mechanizmów wsparcia użytkowników.

Kierownik projektu: dr Maciej Szmigiero

Informacje

Prawo nowych technologii - drony, elektromobilność. Innowacja, rozwój, bezpieczeństwo.

Skontaktuj się z nami: m.szmigiero@uksw.edu.pl

Social Media