BEZPŁATNE ŁADOWANIE W LEGIONOWIE SKOŃCZYŁO SIĘ PO DWÓCH TYGODNIACH

2022-11-02 Podziel się artykułem ze znajomymi:

W Legionowie pod Warszawą, powstała bezpłatna ładowarka miejska dla aut elektrycznych. Budowa inwestycji była współfinansowana z funduszy unijnych, jednym z warunków, była nieodpłatność tej usługi. Cała inicjatywa wydaje się bardzo trafna, ma zachęcić kierowców, do przesiadania się do bardziej ekologicznych niż spalinowe, aut elektrycznych.

Stacja ładowania została jednak zamknięta dwa tygodnie po otwarciu, bowiem Miastu skończyły się środki przewidziane na pokrycie kosztów prądu, sam Magistrat przekazuje, że powodem jest „użytkowanie stacji niezgodnie z przeznaczeniem”. Stacja cieszyła się ogromnym ruchem, ustawiały się do niej kolejki – co przy obecnych cenach prądu, nikogo pewnie nie dziwi. Jednak liczną grupę korzystających z ładowarek stanowili warszawscy taksówkarze, którzy w ten sposób chcieli zaoszczędzić na kosztach swojej działalności. Stanowisko miasta wydaje się więc uzasadnione, ponieważ stacja pierwotnie miała być przeznaczona dla potrzeb lokalnej społeczności do celów niekomercyjnych.

W Legionowie miała powstać również druga, analogiczna stacja, jednak na razie prace wstrzymano. Cała inicjatywa wydaje się ciekawa i mogłaby być zachętą dla niezdecydowanych do aut elektrycznych. Niewątpliwie też obecny kryzys energetyczny i związane z nim podwyżki cen prądu, nie służą takim inwestycjom. Jest to więc ciekawa inicjatywa na lepsze czasy.

Strona jest prowadzona w ramach Programu Ministerstwa Edukacji i Nauki - Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

Projekt jest wykonywany przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Nazwa Projektu: Prawo nowych technologii - drony, elektromobilność. Innowacja, rozwój, bezpieczeństwo.

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyjęty do finansowania w drodze konkursu ogłoszonego w dniu 8 marca 2021 r. przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu "Społeczna odpowiedzialność nauki".

Wartość dofinansowania: 235 087,00 zł. Całkowity koszt Projektu: 265.087,00 zł.

Celem projektu jest popularyzacja badań naukowych w zakresie prawa nowych technologii poprzez upowszechnienie wiedzy na temat regulacji prawnych odnoszących się do bezzałogowych statków powietrznych – dronów – w szczególności ich eksploatacji, projektowania, obowiązków operatorów i pilotów oraz wiedzy na temat obowiązków podmiotów publicznych w zakresie elektromobilności i mechanizmów wsparcia użytkowników.

Kierownik projektu: dr Maciej Szmigiero

Informacje

Prawo nowych technologii - drony, elektromobilność. Innowacja, rozwój, bezpieczeństwo.

Skontaktuj się z nami: m.szmigiero@uksw.edu.pl

Social Media