DRONESHIELD WDRAŻA NOWE TECHNOLOGIE ELIMINACJI DRONÓW

2022-07-29 Podziel się artykułem ze znajomymi:

Rząd Stanów Zjednoczonych oficjalnie potwierdził nawiązanie współpracy z australijską spółką DroneShield. W ramach kontraktu, firma dostarczyła armii USA opracowane przez siebie technologie RfPatrol oraz DroneGun MkIII. Systemy te są realizacją tak zwanego „Counter-UAS (C-UAS)”, zespołu rozwiązań i postulatów dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa przestrzeni powietrznej, przede wszystkim w zakresie zwalczania „niechcianych” dronów. Firma DroneShield już wcześniej współpracowała z podmiotami państwowymi, między innymi z Departamentem Obrony USA, Departamentem Bezpieczeństwa Krajowego czy federalnymi i stanowymi agencjami ścigania. Przytoczona współpraca jest bardzo istotna, zwłaszcza w kontekście rosnącej roli, jaką podczas działań zbrojnych mają bezzałogowe statki powietrzne.

RfPatrol to wysoko zaawansowane technologicznie urządzenie pasywne, które dzięki swoim kompaktowym rozmiarom jest mobile, więc może być przenoszone przez żołnierzy w trakcie operacji wojskowych. Sprzęt automatycznie wykrywa wszystkie znajdujące się w pobliżu drony, niezależnie od ich prędkości.

DroneGun MkIII stanowi odpowiedź wobec rosnącego zapotrzebowania na produkty służące do eliminacji obcych statków powietrznych. Przypominające pistolet urządzenie zostało zaprojektowane tak, by bez problemu można było obsłużyć je jedną ręką. DroneGun zakłóca sygnał radiowy wskazanego drona, zmuszając tym samym statek do lądowania lub powrotu do bazy.

Jak mówi Tom Branstetter, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Droneshield, „Jesteśmy wdzięczni za nieustające zaufanie, jakim obdarzył nas rząd USA, aby pomóc w sprostaniu wyjątkowemu zestawowi wyzwań operacyjnych. Nasze relacje z klientami napędzają nasze zaangażowanie w przesuwanie granic tego, co jest możliwe w bezzałogowych statkach powietrznych. Każdy członek zespołu w DroneShield rozumie znaczenie problemów, które rozwiązujemy dla naszych użytkowników końcowych.”

„W DroneShield jesteśmy zespołem kierującym się misją i skoncentrowanym na użytkownikach. Wzmocnienie naszego partnerstwa z istniejącym użytkownikiem i możliwość pełnego dostarczenia zamówienia w ciągu kilku dni jest bezpośrednim wynikiem tego zaangażowania na rzecz naszych użytkowników, ich potrzeb i misji” – mówi dyrektor generalny DroneShield, Matt McCrann.

DroneShield zamierza wdrażać swoją technologię także podczas ważnych wydarzeń, takich jak najbliższe Światowe Forum Ekonomiczne w Davos.

Strona jest prowadzona w ramach Programu Ministerstwa Edukacji i Nauki - Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

Projekt jest wykonywany przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Nazwa Projektu: Prawo nowych technologii - drony, elektromobilność. Innowacja, rozwój, bezpieczeństwo.

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyjęty do finansowania w drodze konkursu ogłoszonego w dniu 8 marca 2021 r. przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu "Społeczna odpowiedzialność nauki".

Wartość dofinansowania: 235 087,00 zł. Całkowity koszt Projektu: 265.087,00 zł.

Celem projektu jest popularyzacja badań naukowych w zakresie prawa nowych technologii poprzez upowszechnienie wiedzy na temat regulacji prawnych odnoszących się do bezzałogowych statków powietrznych – dronów – w szczególności ich eksploatacji, projektowania, obowiązków operatorów i pilotów oraz wiedzy na temat obowiązków podmiotów publicznych w zakresie elektromobilności i mechanizmów wsparcia użytkowników.

Kierownik projektu: dr Maciej Szmigiero

Informacje

Prawo nowych technologii - drony, elektromobilność. Innowacja, rozwój, bezpieczeństwo.

Skontaktuj się z nami: m.szmigiero@uksw.edu.pl

Social Media