WROCŁAW CORAZ BLIŻEJ STREFY CZYSTEGO TRANSPORTU

2022-12-23 Podziel się artykułem ze znajomymi:
https://fshoq.com/

Władze Wrocławia planują wprowadzić w centrum miasta strefę czystego transportu. Popularne w innych państwach Europy rozwiązanie miałoby zmniejszyć ilość szkodliwych zanieczyszczeń powietrza.

Zgodnie z obecnymi planami strefa miałaby powstać w 2025 r. i obejmować 8 osiedli w ścisłym centrum miasta. „To obszar stanowiący 6 procent powierzchni miasta, ale efekty będą odczuwalne także przez pozostałych mieszkańców” – przekonuje Tomasz Stefanicki z Wrocławskiego Magistratu.

Zakaz wjazdu do SCT planowo będzie obejmował auta, których wiek przekroczył 20 lat dla aut o napędzie z silnikiem diesla i 25 lat dla jednostek benzynowych. Wprowadzenie restrykcji ma przynieść mają redukcję emisji cząstek stałych (PM) na poziomie 57,82 %.

Strona jest prowadzona w ramach Programu Ministerstwa Edukacji i Nauki - Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

Projekt jest wykonywany przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Nazwa Projektu: Prawo nowych technologii - drony, elektromobilność. Innowacja, rozwój, bezpieczeństwo.

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyjęty do finansowania w drodze konkursu ogłoszonego w dniu 8 marca 2021 r. przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu "Społeczna odpowiedzialność nauki".

Wartość dofinansowania: 235 087,00 zł. Całkowity koszt Projektu: 265.087,00 zł.

Celem projektu jest popularyzacja badań naukowych w zakresie prawa nowych technologii poprzez upowszechnienie wiedzy na temat regulacji prawnych odnoszących się do bezzałogowych statków powietrznych – dronów – w szczególności ich eksploatacji, projektowania, obowiązków operatorów i pilotów oraz wiedzy na temat obowiązków podmiotów publicznych w zakresie elektromobilności i mechanizmów wsparcia użytkowników.

Kierownik projektu: dr Maciej Szmigiero

Informacje

Prawo nowych technologii - drony, elektromobilność. Innowacja, rozwój, bezpieczeństwo.

Skontaktuj się z nami: m.szmigiero@uksw.edu.pl

Social Media