RZĄDOWA DOTACJA DLA IZERY

2022-12-30 Podziel się artykułem ze znajomymi:

izera.pl

ElectroMobility Poland podpisała wraz z Skarbem Państwa aneks do umowy inwestycyjnej z 2021 r. W ramach porozumienia, spółka otrzyma dodatkowe 250 mln zł na rozwój projektu polskiego auta elektrycznego – Izery. Dotychczasowe dofinansowanie wynosiło 250 mln zł, więc zostało podwojone i łącznie na rozwój „elektryka” z Budżetu Państwa zostanie przeznaczone 500 mln zł.

Dodatkowe fundusze mają zostać przeznaczone na prace związane z przygotowaniem produkcji samochodu. Przede wszystkim chodzi o dostosowanie fabryki aut, która ma powstać w Jaworzynie do platformy Geely, na której powstaje Izera. Chińska platforma to uniwersalne i nowoczesne rozwiązanie, polski producent planuje zbudować na niej Izerę w trzech wariantach: SUV, hatchback oraz kombi.

Środki zostaną również przeznaczone na aktualizację wyglądu Izery. Trendy w designie zmieniły się od czasu zaprezentowania prototypu. Również wybór platformy spowodował konieczność przeprojektowania nadwozia i wnętrza samochodu. Zmiany projektowe, mają na celu dopasowanie karoserii do platformy Geely.

Strona jest prowadzona w ramach Programu Ministerstwa Edukacji i Nauki - Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

Projekt jest wykonywany przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Nazwa Projektu: Prawo nowych technologii - drony, elektromobilność. Innowacja, rozwój, bezpieczeństwo.

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyjęty do finansowania w drodze konkursu ogłoszonego w dniu 8 marca 2021 r. przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu "Społeczna odpowiedzialność nauki".

Wartość dofinansowania: 235 087,00 zł. Całkowity koszt Projektu: 265.087,00 zł.

Celem projektu jest popularyzacja badań naukowych w zakresie prawa nowych technologii poprzez upowszechnienie wiedzy na temat regulacji prawnych odnoszących się do bezzałogowych statków powietrznych – dronów – w szczególności ich eksploatacji, projektowania, obowiązków operatorów i pilotów oraz wiedzy na temat obowiązków podmiotów publicznych w zakresie elektromobilności i mechanizmów wsparcia użytkowników.

Kierownik projektu: dr Maciej Szmigiero

Informacje

Prawo nowych technologii - drony, elektromobilność. Innowacja, rozwój, bezpieczeństwo.

Skontaktuj się z nami: m.szmigiero@uksw.edu.pl

Social Media