NOWA BATERIA LFP DO AUT ELEKTRYCZNYCH

2023-08-19 Podziel się artykułem ze znajomymi:

Chińskie przedsiębiorstwo CATL, największy producent baterii litowo-jonowych do aut elektrycznych, zaprezentowało nową, innowacyjną baterię wykonany z ogniw litowo-żelazowo-fosforanowych (LFP). Zaprezentowany akumulator to Shenxing Superfast Charging Battery.

Zastosowana Bateria posiada dużą moc ładowania na poziomie 4C. Technologia litowo-żelazowo-fosforanowa, wykorzystana w baterii Shenxing Superfast Charging Battery jest bardziej bezpieczna, wytrzymała, opłacalna i ekologiczna, niż dotychczas używane akumulatory litowo-jonowe, dlatego przez wielu jest wskazywane jako przyszłość branży akumulatorów do aut elektrycznych.

Strona jest prowadzona w ramach Programu Ministerstwa Edukacji i Nauki - Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

Projekt jest wykonywany przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Nazwa Projektu: Prawo nowych technologii - drony, elektromobilność. Innowacja, rozwój, bezpieczeństwo.

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyjęty do finansowania w drodze konkursu ogłoszonego w dniu 8 marca 2021 r. przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu "Społeczna odpowiedzialność nauki".

Wartość dofinansowania: 235 087,00 zł. Całkowity koszt Projektu: 265.087,00 zł.

Celem projektu jest popularyzacja badań naukowych w zakresie prawa nowych technologii poprzez upowszechnienie wiedzy na temat regulacji prawnych odnoszących się do bezzałogowych statków powietrznych – dronów – w szczególności ich eksploatacji, projektowania, obowiązków operatorów i pilotów oraz wiedzy na temat obowiązków podmiotów publicznych w zakresie elektromobilności i mechanizmów wsparcia użytkowników.

Kierownik projektu: dr Maciej Szmigiero

Informacje

Prawo nowych technologii - drony, elektromobilność. Innowacja, rozwój, bezpieczeństwo.

Skontaktuj się z nami: m.szmigiero@uksw.edu.pl

Social Media