ANKIETA EASA O PRAWIE DRONÓW

2022-12-01 Podziel się artykułem ze znajomymi:
Logo EASA

EASA, czyli Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (European Union Aviation Safety Agency) udostępniła krótką ankietę dotyczącą prawa dronów i jego odbioru społecznego. Ankieta składa się z pytań otwartych, zachęcających do wypowiedzi w kwestii oceny i stosowania w praktyce regulacji prawnych normujących użytkowanie bezzałogowych statków powietrznych.

Opinia wyrażona w ankiecie ma pomóc Agencji w ulepszeniu przepisów prawa dronów, dlatego z pewnością warto wziąć w niej udział, do czego serdecznie zachęcamy.

Link do ankiety – https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/EASADronesHaveyoursay2022

Strona jest prowadzona w ramach Programu Ministerstwa Edukacji i Nauki - Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

Projekt jest wykonywany przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Nazwa Projektu: Prawo nowych technologii - drony, elektromobilność. Innowacja, rozwój, bezpieczeństwo.

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyjęty do finansowania w drodze konkursu ogłoszonego w dniu 8 marca 2021 r. przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu "Społeczna odpowiedzialność nauki".

Wartość dofinansowania: 235 087,00 zł. Całkowity koszt Projektu: 265.087,00 zł.

Celem projektu jest popularyzacja badań naukowych w zakresie prawa nowych technologii poprzez upowszechnienie wiedzy na temat regulacji prawnych odnoszących się do bezzałogowych statków powietrznych – dronów – w szczególności ich eksploatacji, projektowania, obowiązków operatorów i pilotów oraz wiedzy na temat obowiązków podmiotów publicznych w zakresie elektromobilności i mechanizmów wsparcia użytkowników.

Kierownik projektu: dr Maciej Szmigiero

Informacje

Prawo nowych technologii - drony, elektromobilność. Innowacja, rozwój, bezpieczeństwo.

Skontaktuj się z nami: m.szmigiero@uksw.edu.pl

Social Media