W PSZCZYNIE POWSTAJE CENTRUM ELEKTROMOBILNOŚCI

2022-10-14 Podziel się artykułem ze znajomymi:

Elektromobilność to zdecydowanie jeden z najprężniej rozwijających się sektorów rynku nowych technologii. Również polskie firmy rozwijają się w tym zakresie. Niedawno w Pszczynie została otwarta fabryka ładowarek do samochodów elektrycznych. To pierwszy z trzech etapów budowy Centrum Elektromobilności, projektu spółki ZPUE S.A. Projekt powstał jako odpowiedź na coraz większe zapotrzebowanie na infrastrukturę do obsługi aut elektrycznych.

W nowo wybudowanej fabryce będzie powstawać 1000 ładowarek rocznie, a docelowo Centrum będzie produkowało 5000 takich stacji. Ładowarki, które tam powstają, produkowane są w technologii EV-C o mocy 150 kW. Nowinką technologiczną jest to, że ładowarki te są łatwo skalowalne i można dostosować ich moc do potrzeb konsumenta. Dodatkowo urządzenia charakteryzują się nowoczesnym, estetycznym wyglądem.

Inwestycje w nowe technologie w zakresie elektromobilności są niewątpliwie kierunkiem zmian w infrastrukturze drogowej i odpowiedzią na obecne problemy klimatyczne i bezpieczeństwa energetycznego. Jest to bardzo perspektywiczny sektor gospodarki, warto obserwować jego rozwój.

Strona jest prowadzona w ramach Programu Ministerstwa Edukacji i Nauki - Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

Projekt jest wykonywany przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Nazwa Projektu: Prawo nowych technologii - drony, elektromobilność. Innowacja, rozwój, bezpieczeństwo.

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyjęty do finansowania w drodze konkursu ogłoszonego w dniu 8 marca 2021 r. przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu "Społeczna odpowiedzialność nauki".

Wartość dofinansowania: 235 087,00 zł. Całkowity koszt Projektu: 265.087,00 zł.

Celem projektu jest popularyzacja badań naukowych w zakresie prawa nowych technologii poprzez upowszechnienie wiedzy na temat regulacji prawnych odnoszących się do bezzałogowych statków powietrznych – dronów – w szczególności ich eksploatacji, projektowania, obowiązków operatorów i pilotów oraz wiedzy na temat obowiązków podmiotów publicznych w zakresie elektromobilności i mechanizmów wsparcia użytkowników.

Kierownik projektu: dr Maciej Szmigiero

Informacje

Prawo nowych technologii - drony, elektromobilność. Innowacja, rozwój, bezpieczeństwo.

Skontaktuj się z nami: m.szmigiero@uksw.edu.pl

Social Media