World Urban Forum WUF11. GZM zaprasza do Katowic

2022-06-28 Podziel się artykułem ze znajomymi:

W dniach od 26 do 30 czerwca w Katowicach odbyło się Światowe Forum Miejskie. To jedno z niewielu tego typu wydarzeń organizowanych w Polsce. GZM zaprasza do Katowic wszystkich tych, którzy są zainteresowani tematyką nowych technologii, przede wszystkim zagadnieniami dotyczącymi bezzałogowych statków powietrznych. Wydarzenie będzie koncentrowało się w specjalnie przygotowanej Strefie Kultury, jednak swoim zasięgiem obejmie wiele lokalizacji znajdujących się w Katowicach.

Harmonogram wydarzenia prezentuje się następująco:

 1. W dniu 28.06.2022 r. odbędzie się event „Miasta gotowe na trzeci wymiar mobilności” podczas którego organizator przewiduje liczne warsztaty.
  Lokalizacja: WUF11 Strefa Główna, MCK, Katowice
 2. W dniu 29.06.2022 r. odbędzie się event „Trzeci wymiar miast. Demo Day. DRONIADA” – panele dyskusyjne i rozstrzygnięcie konkursu Droniada.
  Lokalizacja: Lotnisko Muchowiec w Katowicach
 3. W dniu 29.06.2022 r. odbędzie się event „Drony 2050. Co poszło nie tak.”, podczas którego będą się odbywały liczne warsztaty.
  Lokalizacja: Lotnisko Muchowiec – Katowice
 4. W dniu 30.06.2022 r. odbędzie się event „Warunki dla dronów w miastach – akceptacja społeczna” – podczas którego również będzie możliwość wzięcia udziału w wielu fascynujących warsztatach.
  Lokalizacja: RAWA.INK – Katowice

Strona jest prowadzona w ramach Programu Ministerstwa Edukacji i Nauki - Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

Projekt jest wykonywany przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Nazwa Projektu: Prawo nowych technologii - drony, elektromobilność. Innowacja, rozwój, bezpieczeństwo.

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyjęty do finansowania w drodze konkursu ogłoszonego w dniu 8 marca 2021 r. przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu "Społeczna odpowiedzialność nauki".

Wartość dofinansowania: 235 087,00 zł. Całkowity koszt Projektu: 265.087,00 zł.

Celem projektu jest popularyzacja badań naukowych w zakresie prawa nowych technologii poprzez upowszechnienie wiedzy na temat regulacji prawnych odnoszących się do bezzałogowych statków powietrznych – dronów – w szczególności ich eksploatacji, projektowania, obowiązków operatorów i pilotów oraz wiedzy na temat obowiązków podmiotów publicznych w zakresie elektromobilności i mechanizmów wsparcia użytkowników.

Kierownik projektu: dr Maciej Szmigiero

Informacje

Prawo nowych technologii - drony, elektromobilność. Innowacja, rozwój, bezpieczeństwo.

Skontaktuj się z nami: m.szmigiero@uksw.edu.pl

Social Media